Ülkemizde son 5 yıldır özellikle sosyal medya ile hayatımıza girmeyi başarmış olan elektronik sigara, kaliteli likit ile beraber kullanıldığı takdirde ağızda hoş bir tat bırakır ve orijinal sigaraya göre çok daha az zarar vermektedir. Insan sağlığı için faydalı diye meslekte elektronik sigaralar orjinal sigaraların insan vücudunda bırakmış olduğu hasarı çok daha az oranda gerçekleşmesine yardımcı olur. Elektronik sigara kullanılırken çoğunlukla içerisinde bulundurmuş olduğu likit bölümüne kişinin tercihine göre aromalı ya da sade likitler eklenir. Beklenen sigara likitleri sayesinde kullanıcı beğenmiş olduğu bir aramayı tıpkı nargile içer gibi gün içerisinde rahatlıkla kullanma şansına sahip olur. Çoğunlukla bir ateşleme bölümü bulunan elektronik sigaralar da bu ateşleme bölümüne basılarak duman içimize doğru çekilir.

Elektronik sigaranın kullanımı bu kadar basit olmakla beraber, dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bunların başında kaliteli elektronik sigara likidi kullanımı gelmelidir. Kaliteli likit hem ağzınızda hoş bir tat bırakır aynı zamanda daha az zararlı bileşenleri bulundurduğu için vücudumuza zarar verme ihtimali de düşer. Aynı zamanda yoğun duman seven insanlar kaliteli likit kullandıkları takdirde daha fazla duman üfleme şansına sahip olabilirler

20
Sigara tiryakilerinin sigara bırakmadan evvel, elektronik sigara kullandığı da çokça gözlenmektedir. Içerisinde bulundurduğu nikotin miktarı da daha az vücuda geçmesine sebep olan elektronik sigaralar orijinal sigaraları yaratmış olduğu nikotin bağımlılığını zaman içerisinde azalttığı gözlemleniyor. Aynı zamanda sigaraya bağımlı olmanızın temel sebebi olan nikotinin yavaş yavaş vücuttan azalması sağlanırken, sigara içen insanların psikolojik olarak en büyük sigara içme sebebi olan alkol bağımlılığı da bu yöntemle giderek azaltılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.